KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12746047
*
nr 1274 6047
Yngve Berg
(1887-1963), Sverige
Akvarell, Modell, tillskriven, bladets mått: 15x11 cm
Yngve Berg, svensk bildkonstnär född 1887, död 1963.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 19:21:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 12:28:00
1
150 kr
9/9 14:09:49
2
200 kr
9/9 17:00:02
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller modell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg yngve berg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Yngve Berg
Yngve Berg, svensk bildkonstnär född 1887, död 1963.
nr 1274 6047
Yngve Berg
(1887-1963), Sverige
Akvarell, Modell, tillskriven, bladets mått: 15x11 cm
Yngve Berg, svensk bildkonstnär född 1887, död 1963.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/9 12:28:00 | 1 | 150 kr |
| 9/9 14:09:49 | 2 | 200 kr |
| 9/9 17:00:02 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller modell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg yngve berg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



